برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

طرز تهیه دیگچه مشهدی، دسر سنتی ایرانی

دیگچه مشهدی، دسر سنتی ایرانی، ایده های پخت و سرو

این دسر خوشمزه بسیار شبیه شله زرد است ولی به خاطر وجود شیر و کره لذیذتر است. این دسر را میتوان به صورت چند رنگ تهیه کرد و از شکل زیبای آن نیز لذت برد. و اما رسپی دیگچه مشهدی، دسر سنتی ایرانی

مواد لازم

  • برنج ایرانی 1 پیمانه
  • شیر 3 پیمانه
  • شکر 2 پیمانه
  • گلاب 1/4 پیمانه
  • کره 50 گرم
  • پودر هل 1 قاشق مرباخوری
  • زعفران دم کرده غلیظ به میزان دلخواه

دستور پخت

برای پخت یک دیگچه مشهدی عالی، برنج را از چند ساعت قبل شسته و بدون اضافه کردن نمک، خیس می کنیم. بهتر است از لاشه برنج (برنج خرد شده ) معطر استفاده کنیم. سپس اجازه دهید برنج با 4 پیمانه آب کاملا بجوشد و له شود. وقتی آب برنج تبخیر شد، شیر را کم کم اضافه می کنیم و هم می زنیم تا به خورد برنج برود. سپس شکر و پس از آن هل را اضافه می کنیم و هم میزنیم. اجازه می دهیم مواد ما انقدر بجوشد تا غلیظ و سفت شود. در این مرحله باید مراقب باشیم تا مواد ته نگیرد. سپس گلاب را اضافه می کنیم و هم می زنیم و حرارت را خاموش می کنیم تا عطر گلاب حفظ شود. در آخر کره را اضافه می کنیم. در این مرحله دیگچه ما آماده دم کردن می باشد. وقتی دسر به این مرحله رسید، میتوانیم نصف مواد را با زعفران، به رنگ زرد در می آوریم. سپس در یک ظرف نچسب، آن را دم می کنیم و به مدت نیم ساعت روی حرارت بسیار کم قرار می دهیم تا کاملا پخته و آماده شود.

پس از آن در ظرف را برمی داریم و اجازه می دهیم تا کاملا سرد شود، سپس در ظرف سرو برمی گردانیم و با خلال بادام، پسته، گل محمدی و دارچین به دلخواه تزیین می کنیم.

این شما و این دیگچه مشهدی، دسر سنتی ایرانی…نوش جان

ریزه کاریهای پخت و سرو دیگچه مشهدی

می توانیم این دسر سنتی ایرانی را در قالب مخصوص فر نیز دم کنیم تا ظاهر شیک تر و مدرن تری داشته باشد. برای این کار فر را در دمای 140 درجه گرم می کنیم و قالب را به مدت نیم ساعت در آن قرار می دهیم تا دم بکشد و پخت دسر کامل شود.

در صورت تمایل میتوانیم قسمتی از دسر را نیز با استفاده از پودر کاکائو به رنگ قهوه ای دربیاوریم.

میتوانیم به جای هل از عرق هل نیز استفاده کنیم.

برای اینکه دیگچه مشهدی ما به ظرف نچسبد، بهتر است ظرف مورد نظر ما نچسب باشد و قبلا آن را با کمی کره چرب کنیم.

هم چنین اجازه دهید دسر کاملا سرد شود تا راحت از ظرف جدا شود.