برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

طرز تهیه مربای به زعفرانی

مربای به زعفرانی یکی از انواع مرباهای پرطرفدار و بسیار خوشمزه در کشورمان است که به عنوان صبحانه یا عصرانه سرو می شود. مربای به را می توان به همراه خامه صبحانه، کره یا انواع پنکیک سرو کرد.

مواد لازم:

  • به تازه یک کیلوگرم
  • شکر یک کیلوگرم
  • آب 7 لیوان
  • هل 4 عدد
  • آبلیمو 3 قاشق غذاخوری
  • زعفران دم کرده 2 قاشق غذاخوری
  • گلاب 2 قاشق غذاخوری

طرز پخت مربای به زعفرانی

خوش رنگ و معطر، بسیار ساده تر از آن چیزی است که تصور می کنید. فقط کافی است در پخت مربای به زعفرانی قدم به قدم  ما را همراهی کنید.

ابتدا به را خوب بشویید و پس از خشک کردن، پوست بگیرید و به قطعات مکعبی کوچک خرد کنید یه در صورت تمایل با قالب های فلزی، قالب بزنید تا زیباتر شود. اندازه و شکل قطعات کاملا به سلیقه ی شما بستگی دارد. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که هر چقدر اندازه ی به ها کوچک تر باشد، به زمان و آب کمتری برای پخت نیاز دارد.

سپس دانه های به را از هم جدا کنید و کنار بگذارید.

برای درست کردن مربا بهتر است از قابلمه مسی، لعابی یا روحی استفاده کنید. جنس قابلمه در شفافیت و رنگ مربا موثر است. قطعات به را به همراه 7 لیوان آب درون قابلمه بریزید و اجازه دهید حدود یک ساعت با حرارت ملایم بجوشد تا نرم شود.

سپس پوست دانه های هل را بگیرید و همراه شکر به آن اضافه کنید. برای قوام آمدن مربای به، یکی از فوت و فن های طلایی، اضافه کردن مقداری از دانه های به است.

اجازه دهید مربا به مدت چهار تا پنج ساعت با حرارت ملایم بجوشد.برای اینکه رنگ مربا قرمز و خوش رنگ شود، صبور باشید و اجازه دهید در طول زمان پخت درب قابلمه بسته بماند.

بعد از اینکه مربا پخت و آماده شد، گلاب و زعفران را به آن اضافه می کنیم و پس از چند دقیقه از روی حرارت برمی داریم. اجازه دهید مربا کاملا سرد شود و سپس در شیشه های تمیز و خشک بریزید. نوش جان

فوت و فن:

برای جلوگیری از شکرک زدن مربا می توانید در آخر پخت، به آن کمی آبلیمو اضافه کنید.

اگر مربای به شما روی حرارت ملایم پخته شود و در طول پخت، درب آن بسته باشد احتمال شکرک زدن آن بسیار کم است.

دقت کنید که شیشه ها و قابلمه و ظروف مورد استفاده شما، کاملا تمیز و عاری از هر گونه چربی باشد.